Sonda ARGENTUM

Sonda pro bezpečné ošetření očního okolí

Co je to?

Elegantní celokovová laserová sonda o maximálním výkonu do 4,95 mW. Při vývoji byla největší pozornost věnována maximálné bezpečnosti použití v blízkosti lidského oka. Je vysoce účinná a přitom přísluší jen do bezpečné laserové třídy IIIR. Zkosený tvar výstupního otvoru zamezuje nežádoucím odleskům paprsku do stran a planární optika upravuje rozšíření paprsku na takovou hodnotu, při níž koncentrace paprsku po průchodu zornicí není schopna poškodit sítnici lidského oka ani při velmi neopatrném zacházení. To umožňuje i citlivé ošetření tkáně ve vzdáleném očním okolí (ca 5 cm).

K čemu slouží?

Bezpečné a přesně ohraničené ošetřování menších ploch obličeje, v pečovatelské službě je sonda Argentum hojně užívána na ošetření dekubitů a artritických projevů malých kloubů. Je vhodná i pro mobilní použití na cestách. Vlnová délka je vhodná k aktivaci laserového gelu LASOCARE 645®.

Pro koho?
Sonda Argentum

je primárně určena kosmetičkám, v dermatologii oblíbena pro svou přesnost, v pečovatelské službě užívána na ošetření dekubitů a artritických projevů malých kloubů. Velmi dobré výsledky s regenerací v manikůře a pedikůře. Je vhodná pro domácí i mobilní použití na cestách.

Jak působí?

Sondu Argentum sice v ruce držíme podobně jako psací pero, ale její sklon k ošetřovanému povrchu je zcela odlišný. Laserový paprsek proniká pod kůži nejlépe tehdy, pokud na povrch dopadá KOLMO, tedy pod úhlem 90. V takovém případě je vysoká jakost optiky a zvýšená účinnost laserového paprsku využita nejúčinněji a hloubka průniku laserového světla se pohybuje mezi 20 až 25 milimetry!

Indikace:

– maloplošné ošetření plochy obličeje
– přesné ošetření vzdáleného očního okolí (5 cm)
– regenerace po chem. peelingu
– regenerace popálenin a omrzlin
– regenerace slunečních popálenin
– profylaxe aknetických pustulí
– kompatibilní s gelem LASOCARE 645®.

Zajímavá vlastnost:

Sonda ARGENTUM byla navržena s ohledem na co nejvyšší bezpečnost použití. Disponuje poměrně nízkým výkonem 4,95 mW, její účinnost je však vyšší, než u jiných srovnatelných produktů. To je umožněno použitím tzv. rovinných optických prvků a speciálních laserových diod s vysokou koherencí. To je vlastnost, kterou považujeme za nejdůležitější faktor, ovlivňující biologickou úspěšnost laserového ošetření.

Zdroj záření: laserová dioda
Vlnová délka: 645 nm
Světelný výkon: 4,95 mW
Druh optiky: planární
Laserová třída: III R
Hmotnost: 98 g
Rozměry: 210×12 mm
Provozní režim: kontinuální
Přístrojová třída: II typu BF
Kompatibilita: gel Lasocare

 

Pro náročnější případy může být vhodnější tato sonda: